بخش سوم – ایده

قبل از هر چیز برای معرفی ایده نیازمند این هستم که ایستگاه و خلاقیت را بطور جدا گانه  و ترکیب این دو یعنی ایستگاه خلاقیت را تعریف کنم :

– ایستگاه

براساس فرهنگ لغت فارسی معین ایستگاه یعنی جای ایستادن یا محل توقف وسایل نقلیه . پس ایستگاه به فضای مکثی گفته می شود انسان در آن در انتظار است .

پس ایستگاه در کلمه ایستگاه خلاقیت می تواند همین معنا را داشته باشد . در واقع یعنی فضای ایستی که مردم را به سمت اطلاعاتی راجب به خلاقیت هدایت می کند . حال اینکه این خلاقیت چه می تواند باشد خودش دنیایی است.

پس در واقع می خواهم فضای مکثی ایجاد کنم که دارای جاذبه خلاقیت باشد . فضای مکثی که در خودش جاذبه ای دارد که مردم را بسوی بروز خلاقیت و خلاقانه فکر کردن و ابداع و نو آوری سوق بدهد .

البته به ایستگاه می توان جور دیگری هم نگاه کرد . از این لحاظ که ایستگاه می تواند محلی برای جهت دادن به افراد هم باشد .( که در موقت بودن آن شکی نیست )  یعنی افراد می تواند آدرس بگیرند و بروند .

«پس ایستگاه یعنی جایگاه موقتی برای کسب اطلاعات و یا آدرس جدید و جهت دهی به افراد»

– خلاقیت

نمی خوام دوباره تعریف های گوناگون در ارتباط با خلاقیت را بازگو کنم . به تنها یک تعریف که براساس آن ایده من شکل گرفا اکتفا می کنم . خلاقیت توانایی حل مسئله است . مسائلی گرفته از مشکلات روزمره تا مسائلی که به بشریت و نیاز های جوامع بر می گردند ! پس خلاقیت یعنی یافتن راه های تازه برای داشتن زندگی بهتری .

– ایستگاه خلاقیت

ایده ایستگاه خلاقیت بر این پایه شکل گرفت که انسانها در هر حال و مکان و زمانی که هستند در مسیر اصلی زندگی به پیش می روند و خواه نا خواه در طی این مسیر با مشکلاتی روبرو هستند که فراز و نشیب های زندگی رو می سازد . افراد  ممکن است گاهی از این مسیر خارج شده و سپس دوباره به مسیر اصلی برگردند . با همه اینها زمانی ممکن است انسانها بتوانند به موضوعات زندگی شان نوع دیگری نگاه کنند ، ساده ترین حالت این قضیه می تواند برگشت به عقب باشد یعنی وارونه شدن و برگشتن مسیری که تا بحال طی کرده اند .

برای وارونه کردن انسانها ، فکری که به خاطرم رسید این بود که بیاییم انسانها را از لحاظ احساسی وارونه کنیم . یعنی احساس های بشری را اغراق آمیز کنیم .

این اغراق آمیز کردن حسها از نظر من می تواند انسانها را از حالت فعلی خارج کرده و آنها را وارد یک حس جدید و در مرحله ای قرار دهد که بتوانند با دیدی نو دست به خلاقیت بزنند .جرقه ای ذهنی ، که ممکن است خارج از ایستگاه خلاقیت ایجاد شود .

در این فضا قصد بر این نیست که خلاقیت آموزش داده شود ، فقط و فقط یک جرقه کوچک کافیست تا افراد را به سمت خلاقیت همسو کند.

اینم از تعاریف ! امیدوارم تا اینجای کار تونسته باشم بخوبی شما رو با طرحم آشنا کنم ;-)

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*


شکلکها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette

Random Posts Widget By Best Accountant Services