ایستگاه خلاقیت

اینقدر ازش گذشته که یاد آوریش کاری سخت بنظر میاد اما اینبار می خوام خیلی ساده تر چیزی رو که در ذهنم گذشت تا منجر به ایستگاه خلاقیت بشه رو بگم .

***

موضوع پایان نامه یکی از دغدغه های همیشگی دانشجو جماعت از جمله دانشجوهای معماریه . اینکه موضوعت خاص باشه یا نه . یا اینکه موضوعی باشه که قبلا زیاد کار شده باشه به عوامل زیادی برمیگرده من جمله دانشگاه ، توانایی دانشجو ، خود دانشجو ، پایان نامه آماده Grin  و خیلی چیزای دیگه !!

زمانی که قرار بود موضوع پایان نامه رو انتخاب کنم دو چیز در ذهنم بود :

اول اینکه می خواستم واسه کودک کار کنم .

دوم اینکه یه فضایی در ذهنم بود ( که قبلا توی سایت آرچ دیلی دیده بودم که الان پیداش نمی کنم ) فراتر از یه مهدکودک یا حتی یه فضای آموزشی برای کودکان باشه و یه جور فضای پرورشی برای خلاقیت کودکان Smile

بخاطر همین ذهنم رفت سمت یه مرکز خلاقانه . اما از اونجایی که استاد مشاورم با کلمه مرکز مخالفت کرد ، مرکز خلاق من برای کودکان تبدیل شد به ایستگاه خلاقیت !

پ.ن ۱ : از اینکه اینقدر محاوره ای نوشتم از همه عذر می خوام : شکلک خجالت :

پ.ن ۲ : البته الان که گذشته دیگه زیاد مطمئن نیستم کار درستی کردم یا نه ، اما واقعا تجربه خوبی بود Smile

پ.ن ۳ : بزودی میرم سراغ نوشته هام تا یه روند خیلی خوب رو از بخش های مختلف پایان نامه ام اینجا ارائه بدم شایدم بدرد کسی بخوره :*

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

نظرات خوانندگان (3)

 1. با اینکه عنوان پایان نامه ، به نوعی تداعی کننده یک اتمام برای دوره ای از تحصیل بشمار میاد اما گاها باعث میشه یه فکر یا ایده متولد بشه که می تونه گاهی بعد از اتمام این مرحله هم ادامه پیدا کنه و حتی شاید تکمیل تر بشه ! ( رویکردی که من دوست داشتم در ارتباط با پایان نامه خودم داشته باشم … که بنا به دلایلی نشد )
  خوندن بعضی مطالب ، دیدن بعضی تصاویر و انواع و اقسام اتفاقات میختلف و به نوعی دیدن بعضی نشانه ها می تونه فکر یا ایده ای رو پخته تر یا گسترده تر بکنه …

  ****
  امروز که داشتم کتاب پارادایم های پردیس دکتر آزاده شاهچراغی رو می خوندم توی مبحث نظام های معماری باغ ایرانی به مطلبی برخورد کردم که شباهت عجیبی به ایده کار من توی ایستگاه خلاقیت داشت .
  تحریک حواس پنجگانه انسانی که در واقع ایده اصلی کار من بود ، بوضوح در این کتاب برای فضایی با نام باغ ایرانی تشریح شده . به این معنی که باغ ایرانی همون کاری رو می کنه که شاید فضای ایستگاه خلاقیت من ( با ایده تحریک حواس ) می خواست انجام بده .
  نکته ای که شاید اون زمان بذهنم نرسید و جایی هم مطلبی ازش نخوندم . اما حالا می بینم چقدر ارتباط جالبی هست بین تحریک حسی با نظام های معماری باغ ایرانی !
  کاش اون موقع این رو می دونستم !

  [پاسخ]

 2. یک سوال:
  میشه دقیقاً بفرمایید منظورتان از نظام حسی چیه؟
  اگر وقت به شما اجازه داد بفرمایید:
  فرآیند مشاهده و ورود و طی مسیر در باغ ایرانی از بیرون کوشک تا درون کوشک از دید شما چند مرحله دارد و آن مراحل را نام ببرید.

  [پاسخ]

 3. اگه منظور نظام حسی هست که من توی ایستگاه خلاقیت ازش ایده گرفتم اینجا توضیح دادم قبلا :
  http://www.signs.ir/%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AE%D9%84%D8%A7%D9%82%DB%8C%D8%AA/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%B3%D9%88%D9%85-%D8%AA%D8%B9%D8%B1%DB%8C%D9%81-%D8%A7%DB%8C%D8%AF%D9%87

  [پاسخ]

  فاطمه پاسخ در تاريخ اسفند ۱۳ام, ۱۳۹۰ ۹:۳۴ ب.ظ:

  با حفظ ادب، آنچه در فضای مذکور فرموده اید،خیلی سر بسته است.قصد حقیر خدای نکرده دست کم گرفتن و به مبارزه طلبیدن کسی نیست،این موضوع سالهای اخیر مخصوصاً متاسفانه جامعه هنر را دچار نخوت و رکود کرده و باعث پدید آمدن فضای رقابتی صرف و بدون محتوا در بین جامعه هنرمندها شده است و در نتیجه گفتمان ها یا بی نتیجه است یا در حیطه لفظ و نهایتاً،در بهترین و نابترین شرایط به بازی با مفاهیم می انجامد و شاید بعد از سالها چند مفهوم جدید نیز تعریف شود.
  قصد بنده همراهی با ساءِل است تا در این راه ۲تا بگوییم و ۴ تا بیاموزیم.
  بنابراین اگر مایل هستید که چیزی هم به ما برسد کمی دقیق تر منظورتان از حس را بفرمایید.

  [پاسخ]

  لیدی پاسخ در تاريخ اسفند ۱۴ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۵۶ ب.ظ:

  اگه مطلبی رو که لینک دادم خونده باشین منظورم از حس و استفاده از اونها حواس پنجگانه بشری هست که من از دو حس استفاده نکردم . یعنی حس بویایی و چشایی !
  و فضاهای تعریف شده من براساس حواس دیداری ، شنیداری و لامسه شکل گرفت .
  حالا نمی دونم پاسختون رو دادم یا نه ؟!

  [پاسخ]

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*


شکلکها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette

Random Posts Widget By Best Accountant Services